photosphotosphotosphotosphotosphotosphotosphotosphotos

Serdecznie zapraszamy na XII Odpust u Babci Anny

Po roku przerwy zapraszamy znów do Nikiszowca na ODPUST U BABCI ANNY, który na stałe wpisał się w kalendarz Miasta Katowice i całego regionu. Odpust to letnia edycja Jarmarku Na Nikiszu, jednego z najbardziej klimatycznych jarmarków w Polsce. Wydarzenie nawiązuje do święta patronki kościoła w Nikiszowcu. Jest jednak przede wszystkim świętem całej społeczności dzielnicy, jednym z symboli udanej zmiany rewitalizacyjnej. Odpust organizowany jest przez Stowarzyszenie Fabryka Inicjatyw Lokalnych we współpracy z Miastem Katowice. Znakiem rozpoznawczym Odpustu i Jarmarku Na Nikiszu jest wysokiej jakości unikalne rękodzieło.

W tym roku Odpust odbędzie się 25 lipca w godz. 10.00-20.00. Spodziewamy się około 125 starannie wyselekcjonowanych wystawców z całej Polski. Na stoiskach zobaczymy więc oryginalne rękodzieło. A dla smakoszy kuchni regionalnej przygotowujemy kilkanaście stoisk z produktami spożywczymi. Planujemy także ogródki restauracyjne, a przed kościołem tradycyjne budy odpustowe ze śląskimi maszketami.

Po raz pierwszy organizujemy nasze wydarzenie w czasie pandemii. Dlatego musimy o tym pamiętać podczas pobytu na Odpuście. Wynikające stąd ograniczenia i nasza ostrożność skłaniają nas do rezygnacji z tradycyjnej sceny. W zamian pod charakterystycznymi „komzonami” czyli arkadami nikiszowieckiego rynku usłyszycie m.in. dźwięki gitar zespołu Nivel, saksofonu Joanny Stasińskiej, akordeonu Macieja Gucika a na Skwerze Zillmanów chóralne głosy Chóru Mieszanego „Ogniwo”. Tam też na Skwerze zapraszamy rodziców z najmłodszymi pociechami na warsztaty muzyczne „EkoMuzyce dla smyka”. Wszystkie dzieci będą mogły pokręcić się na tradycyjnym „kecioku”. Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Katowicach od 12:00 do 16:00 prowadzić będzie zbiórkę krwi. Planujemy także zbiórkę publiczną, której celem będzie zebranie funduszy na czyszczenie murów osiedla Nikiszowiec z graffiti. Dla zwiększenia bezpieczeństwa powiększyliśmy obszar wydarzenia.

Planując dojazd do Nikiszowca najlepiej skorzystać z bezpłatnej linii autobusowej oraz autobusów komunikacji miejskiej. W dniu Odpustu wprowadzona zostanie bowiem specjalna bezpłatna linia autobusowa, która będzie kursować wahadłowo co 15 minut z katowickiego dworca, przez Centrum Przesiadkowe Sądowa i Centrum Przesiadkowe Zawodzie. 

Więcej info na: facebook.com/JarmarkNaNikiszu/

 

 

 

 


WSPIERAJĄ NAS:

1.png13_michalscy.jpgLogoMOPSmae.jpgSWPSgeneralne_logotyp_bialy_may.jpglogo-ikea.jpglogo-katowice.jpglogo-lp.jpglogo-us.jpg